E-mail: anna.bankowska@sejm.pl | Tel: (52) 322-33-67

Anna Bańkowska TV

Cała prawda o 8 latach rządów PO

Rządzący przed wyborami przypominają sobie o wielu problemach społecznych. Szkoda, że wcześniej, kiedy SLD składał konkretne projekty ustaw, koalicja nie była na tyle prospołeczna.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, wspólnie z posłem Ryszardem Zbrzyznym, przypominamy niektóre społeczne propozycje SLD odrzucone lub zablokowane w tej kadencji Sejmu RP, tj. m.in.: wdowie renty, emerytura na podstawie lat składkowych, wyższa minimalna emerytura, stawka godzinowa i wiele innych.

W mediach: 

wPolityce.pl: "Z wielkim smutkiem przyjmujemy kolejne zapowiedzi koalicji rządzącej, którymi próbują zachęcić najsłabszych ekonomicznie do popierania Platformy i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Obiektywizm i uczciwość nakazywałyby, żeby przy pomysłach, które są zgłaszane, zwracać uwagę na ich twórców" - oceniła Bańkowska. Więcej: TUTAJ 

Portal Kujawski: Posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anna Bańkowska, na konferencji prasowej w Sejmie przypomniała, że jej ugrupowanie od wielu lat zabiega o umożliwienie szybszego przejścia na emeryturę ze względu na staż pracy. W ten sposób odniosła się do podobnych propozycji autorstwa prezydenta Bronisława Komorowskiego i PSL.

- Jesteśmy świadkami od kilku tygodni swoistej burzy mózgów, którą Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe zaprząta uwagę obywateli, a ta burza mózgów ma dotyczyć pomysłów, które mają tej koalicji pomóc wygrać wybory – mówiła posłanka Anna Bańkowska na konferencji w Sejmie - Z wielkim smutkiem przyjmujemy kolejne zapowiedzi wyłonione przez koalicję rządzącą, dotyczące szczególnie zachęcenia ludzi słabszych ekonomicznie, do tego, żeby zachcieli od nowa popierać PO i PSL. Powiem szczerze, że obiektywizm i uczciwość wymagałyby tego, żeby przy pomysłach zwracać uwagę na ich twórców. Więcej - TUTAJ

Źródło: wPolityce.pl, PortalKujwaki, VideoSejm.pl

Fot.: Twitter